Пациентът във ВМА със съмнение за ебола е болен от малария - фалципарум. Това съобщиха източници от ВМА, цитирани от Агенция "Фокус".
Резултатите от окончателната диагностика за излезли малко след 10.00 часа.
Както вече съобщихме, резултатите от лабораторните изследвания показват, че пациентът няма ебола.
Още от Чичо доктор
Опасна морска бактерия плъзна и по българските плажовете
Морските бактерии от рода Vibrio, които вече се разпространяват все по-широко в Европа, причиняват зачервяване, оток, силна болка, мехури и висока температура
Франция обяви първия си случай на ебола
Заразен е медицински служител, завърнал се от хуманитарна мисия в Демократична република Конго
Как правилното хранен може да победи лошите гени
Резултати от изследване показва, че това, което човек консумира, може да повлияе върху начина, по който организмът се справя с генетични предразположения, включително риска от сърдечно-съдови заболявания