10 Юли, 2026

​Делян Добрев: С новите цени на тока плащаме веселбата на БСП и ДПС

​Делян Добрев: С новите цени на тока плащаме веселбата на БСП и ДПС

Повишаването на цената на тока не е плащане на гафовете и масрафа на политиците. Сега електроразпределителните дружества искат повишение на цените. Тази удобна и манипулативна теза защити по Нова ТВ бившият икономически министър Драгомир Стойнев. Според него по време на управлението на БСП и ДПС не били допуснати гафове. Стойнев настоя сега да се предоговорят цените на тока от „Мариците”, ако това не се случи системата няма да издържи. При възобновяемите източници също трябва да настъпят промени. Ние започнахме тези реформи, но за една година чудо не може да стане. 10% са много да се вдигне цената на тока, посочи Стойнев.

Сега плащаме веселбата на БСП и ДПС през последната година. Казахме миналата година, че намаленията на тока ще си ги платим с лихвите и сега ни поднесоха сметката. С тези думи на Стойнев опонира предшественика му в икономическото министерство Делян Добрев от ГЕРБ.

Предоговарянето на тока с американските централи трябваше да се е случило. Какво правиха една година от БСП и ДПС. Социалната политика през цената на тока не може да се прави, това е истината. Трябва да се отделят средства от бюджета и да се подпомагат бедните. А другите граждани трябва да си плащат реалната цена на тока. Политиците не трябва да се месят при определяне цената на тока, а ДКЕВР трябва да бъде независим орган, настоя Добрев. Той припомни, че за голямата дупка в НЕК отговорност носят от БСП и ДПС, които чрез корупционни практики източиха от държавата милиарди за „Белене” и „Цанков камък”, а сега се опитват да направят същото и с проекта „Южен поток”. Добрев атакува още, че в българския парламент винаги е имало депутати, които са свързани с енергийните интереси на лобита и групировки.

Има регистър в Агенцията за устойчиво развитие и там може да се проследи, кои проекти с кои политици са свързани, уточни Делян Добрев.

Сподели:
Милен Велчев и Николай Василев говорят на различни езици - две царски юпита, два различни прочита на кабинета „Радев“

Милен Велчев и Николай Василев говорят на различни езици - две царски юпита, два различни прочита на кабинета „Радев“

Единият вижда стабилност в лицето на Гълъб Донев, другият определя бюджета му като „свинщина“ и настоява той да бъде изхвърлен

NYT: Близо 1 млн. фенове на Тръмп са загубили почти 4 млрд. долара от мемкойна $TRUMP

NYT: Близо 1 млн. фенове на Тръмп са загубили почти 4 млрд. долара от мемкойна $TRUMP

Според изданието моделът на мемкойна е бил структуриран така, че да носи приходи на Тръмп независимо дали цената на токена се покачва или спада.

CNN: Решението на Тръмп  да не поднови споразумението с Мексико и Канада  създава още повече несигурност

CNN: Решението на Тръмп да не поднови споразумението с Мексико и Канада създава още повече несигурност

През 2024 г. САЩ са внесли стоки на стойност над 900 милиарда долара от двете съседни страни

Коментари (0)