След като правителството удари по масата и заплаши ЕРП-тата, че ако не върнат дълговете си към държавата, ги чака прокурор и отнети лицензи, днес две от електроразпределителните дружества са погасили част от дълга си към НЕК.
Първо ЕВН плати на Националната електрическа компания 32 милиона лева. Примерът му бе последван и от ЕРП-то на Западна България. В специално изявление, шефът на дружеството Петър Докладал съобщи, че ЧЕЗ е превело на НЕК малко над 8 милиона лева.
Регионалният мениджър на ЕРП- то обеща нови две плащания до края на март, но не назова сумите, които ще бъдат издължени. Докладал заяви, че за дружеството стабилността на енергийната система на България и енергийната сигурност на страната са от първостепенна важност.
Още от Бизнес
Европа проявява сериозен интерес към израелската система за ПВО „Прашката на Давид“
Израел все по-често разчита на системата за прехващане на ирански балистични ракети
България е на опашката по брой бързоразвиващи се компании в ЕС
Европейският съюз вече обяви програма на стойност 5 милиарда евро в подкрепа на най-иновативните европейски технологични компании с потенциал за бърз растеж
„ИзиДжет“ прие офертата на фонда „Аполо“ в САЩ за придобиване на авиокомпанията
Предложението към "ИзиДжет" на стойност 7,15 британски лири за акция надхвърли офертата на Castlelake от 6,90 британски лири