27 Февруари, 2026

​Менда Стоянова: Бюджетът е стабилен, да спрем да го рекетираме

​Менда Стоянова: Бюджетът е стабилен, да спрем да го рекетираме

Още в първите работни дни на парламента ще обсъдим с партньорите първите стъпки на комисията по „Бюджет и финси“ и как да действаме през годината. Бюджетът, който приехме за държавата е реалистичен и възможен, той ще гарантира стабилност. Това заяви по БНТ шефът на бюджетната комисия Менда Стоянова.

Тя е категорична, че политиците трябва да осигуряват правилата и условията за бизнес. Приходите за 2015 г. не са надценени, а подценени. 

Видяхме какво се случи през 2014 г. когато бяха предвидени разходи, а се знаеше, че тези приходи няма да се съберат. Преизпълнението на приходите ще се харчат вече само със санкции на НС. От приходите идва и стабилността на бюджета. Най-тежко ще бъде на хората, които разчитат на социалното подпомагане, а за сектор здравеопазване вдигаме повече шум, отколкото реално има нужда. Време е да спрем да рекетираме държавния бюджет, посочи Стоянова. 

Тя посочи още, че на този етап ГЕРБ не виждат защо трябва да правят крачка назад за възможността гражданите да избират къде да се осигуряват допълнително, а не вноските им да се наливат само в частните пенсионни фондове.

Сподели:

Коментари (0)

Apple прехвърля в САЩ част производството си, базирано в Азия

Apple прехвърля в САЩ част производството си, базирано в Азия

През май Доналд Тръмп заплаши Apple Inc. с 25% мито върху продукти, произведени в чужбина

САЩ бавят сделката за активите на „Лукойл“ като лост за натиск върху Кремъл в преговорите за Украйна

САЩ бавят сделката за активите на „Лукойл“ като лост за натиск върху Кремъл в преговорите за Украйна

От октомври насам OFAC вече три пъти е удължавала срока за потенциални купувачи да преговарят с „Лукойл“ за активи на стойност около 22 млрд. долара, след като Вашингтон наложи санкции на двете руски петролни компании

Електромобилният балон се спука: Stellantis с втората най-голяма загуба във френската история

Електромобилният балон се спука: Stellantis с втората най-голяма загуба във френската история

22.3 млрд. евро нетна загуба, срив в електромобилните очаквания и стратегически завой обратно към двигателите с вътрешно горене – автомобилният гигант търси спасение след рекордни извънредни разходи