17 Юни, 2026

​От „Въгледобив Бобов дол” обявиха : Миньорите получават това, което са заработили

​От „Въгледобив Бобов дол” обявиха : Миньорите получават това, което са заработили

Във връзка с информацията за днешния протест на миньорите от рудник „Бабино“ на „Въгледобив Бобов дол“ и по повод твърденията, че има намаление на трудовите възнаграждения от август насам, ръководството на рудник „Бабино“ заяви, че служителите и работниците са информирани, че степента на изпълнение или неизпълнение на прогнозния производствен план за всеки месец, оказва влияние на трудовите им възнаграждения.

За месец август поради 78%-тното неизпълнение на производствения план на служителите са били наложени удръжки от заплатите и не им е платено обичайното за тях допълнително материално стимулиране.

Днес е проведена и среща с миньорите, на която бяха обсъдени техните искания и ръководството на рудник „Бабино“ се ангажира да направи преизчисление на работните заплати за доуточняване на дължимите суми към работниците съгласно вътрешните правила в Предприятието. На работниците бе обяснено, че са уведомени всички институции и синдикати относно закриването на рудник „Бабино“ и лично управителятКрасимир Чаврагански е уверил всички, че на работниците, оставащи на работа ще бъдат изплатени реално изработените трудови възнаграждения до окончателното му затваряне.

Тази промяна в начина на формиране на трудовите възнаграждения на работещите в Дружеството е част от оздравителния план, чиято основна цел е да мотивира служителите в тяхната работа, за да постигат по-добри производствени резултати, които да изведат Предприятието от кризата, в която е изпаднало в последно време. Наскоро бе потвърдена информацията, че рудник „Бабино“ ще трябва да бъде затворен, но ръководството на Мината обещава, че ще пренасочи част от съкратените работници на работа в околните мини в опит да запази техния поминък. Ръководството на „Въгледобив Бобов Дол“ прави всички възможно за оздравяване на Дружеството, за да осигури по-добри условия за своите служители.

Сподели:
България е отчела най-високата годишна инфлация в Еврозоната

България е отчела най-високата годишна инфлация в Еврозоната

За целия Европейски съюз годишната инфлация през май е достигнала 3,3 на сто спрямо 3,2 на сто през април

Червените лампи в бюджета светят  -кратка история на прекомерния дефицит в България

Червените лампи в бюджета светят -кратка история на прекомерния дефицит в България

Да погледнем още веднъж към фискалната история от последните 25 години, за да разберем къде се корени проблемът днес и какви са възможните решения

Депутатите замразиха заплатите си, оставиха „вратичка“ за бъдещо увеличение

Депутатите замразиха заплатите си, оставиха „вратичка“ за бъдещо увеличение

Освен за самите народни представители, промяната се отразява и на възнагражденията на изпълнителната власт, тъй като заплатите на министрите и на министър-председателя са пряко обвързани с размера на депутатските възнаграждения

Коментари (0)