Министерството на енергетиката започва проверка на всички централи на въглища. След като част от резервните мощности не можаха да бъдат включени към енергийната система на страната в дните, когато температурите бяха най-ниски, сега целта е да се установи дали ТЕЦ-овете имат необходимите количества гориво на склад, каза енергийният министър Теменужка Петкова.
"За да видим каква е готовността и какво е в момента състоянието на всички въглищни централи, включително и на тези, които имат ангажимент да осигуряват студен резерв за системата, дали да поддържат определени складови наличности. Да видим дали това, което се изисква по наредба, когато се активира студеният резерв, наистина се спазва и налице ли са основания за неговото заплащане", заяви Петкова пред БНР.
Още от Бизнес
SpaceX набира 25 милиарда долара дълг, за да рефинансира AI империята на Мъск
Купувачите на облигации участваха активно, въпреки че акциите на SpaceX се колебаеха на пазара и загубиха около една четвърт от стойността си в рамките на три сесии, преди частично възстановяване във вторник
Представиха бюджета за 2026: Повишени осигуровки и по-скъпи винетки
Сред мерките за увеличаване на приходите е повишаването на максималния осигурителен доход от 1 август 2026 г. до 2300 евро. Предвижда се и 30-процентно увеличение на винетните такси, както и разширяване на тол системата.
Агенция Нurun Rеѕеаrсh: Всеки ден се появяват по двама нови милиардери
Двeтe нaй-гoлeми иĸoнoмиĸи - CAЩ и Kитaй - ca дoм нa пoвeчe oт пoлoвинaтa oт xopaтa c нaд милиapд дoлapa в cвeтa, пoĸaзвa пeтнaдeceтият гoдишeн дoĸлaд нa aгeнциятa