30 Април, 2026

Арестуваха собственици на пирамида в Дупница, обещавали 17% лихви на клиенти

Арестуваха  собственици на пирамида в Дупница, обещавали 17% лихви на клиенти

Собственикът на т. нар. „Дупнишката популярна каса” Георги Близнаков, съпругата му Ивона и синът им Сотир са задържани.

Измамната схема разкри репортаж на Нова ТВ. Оказа се, че много хора бъркали „Дупнишката популярна каса” с банка. Подписвали договори срещу обещанието да получават много по-високи лихви за влоговете си, отколкото биха взели в истинска банка. "Касата" привличала клиенти срещу 17% върху депозитите, докато в нормалните финансови институции надбавката е едва около 1 процент.

Някои от ужилените са изгорели с десетки хиляди левове, а някои дори и със стотици хиляди. Едва след като хората си дали парите разбрали, че парите им не са в банка, а са били съкооператори.

Един от съкооператорите е изгубил 200 000 лева.

Със спестяванията на хората, вероятно собственикът на „Дупнишката популярна каса” е построил хотел в Сапарева баня, който е запориран заради кредити.

Жалбите, подадени в полицията от измамени, са над 150.

Тримата арестувани още нямат повдигнати обвинения, но се разследват за данъчни престъпления и лихварство. Претърсени са 7 офиса, разпитани са общо 70 свидетели.

Сподели:

Коментари (0)

Газовият пазар реагира спокойно на иранската криза, за разлика от петролния

Газовият пазар реагира спокойно на иранската криза, за разлика от петролния

В страни с евтин газ се строят терминали за втечнен газ - когато бъдат завършени, пазарът ще е много по-устойчив, с висока конкуренция и ниски цени

Експерт: България е в топ 4 на страните от ЕС с най-голямо поскъпване на дизела

Експерт: България е в топ 4 на страните от ЕС с най-голямо поскъпване на дизела

Цветомир Николов обясни какви са причините и докога ще горивото ще запази високите си цени

Георги Клисурски: Преди да се предприемат още мерки новата власт да съкрати раздутите разходи

Георги Клисурски: Преди да се предприемат още мерки новата власт да съкрати раздутите разходи

Служебният министър на финансите разясни, че през април са изравнени приходите с разходите и реално са успели да удържат бюджетния дефицит