28 Юни, 2026

България е загубила 166 млн.лв, заради нарушения при обществени поръчки

България е загубила 166 млн.лв, заради нарушения при обществени поръчки

България е загубила 166 млн.лв в последните седем години, заради нарушения при обществени поръчки при усвояване на европейски фондове. Това сочи анализ на международната консултантска компания Кей Пи Ем Джи, направено по поръчка на служебното правителството.

Шампиони по нарушения в търговете са ОП "Околна среда" и "Регионално развитие". Служебният вицепремиер Илияна Цанова призова за поредна реформа на процедурите. Основните причини, които най-често срещаме при прегледа на тези процеси, са налагане на ограничителни критетрии и равностойно третиране на участниците.

Причините според мениджъра на Кей Пи Ем Джи Александър Хинов са нарушения при възлагането. Общият им брой е около три четвърти.

Сподели:
Каримански: Финансово е още по-сложен завоят с бюджета от политическия

Каримански: Финансово е още по-сложен завоят с бюджета от политическия

Той постави под съмнение ефективността на част от капиталовите разходи и общинските проекти, както и контрола върху тяхното изпълнение

Теменужка Петкова: Управляващите тласкат страната в един омагьосан кръг

Теменужка Петкова: Управляващите тласкат страната в един омагьосан кръг

Ако колегите от ПБ се отричат от този бюджет, това е бягство от отговорност, смята тя

170 млн. евро отиват при фермерите по така наречената "иранска помощ"

170 млн. евро отиват при фермерите по така наречената "иранска помощ"

Новината съобщи земеделският министър Пламен Абровски, който присъства на Празника на черешата в Кюстендил

Коментари (0)