Нова Зеландия е изместила Сингапур като мястото за най-лесно правене на бизнес в света, а няколко нововъзникващи пазарни икономики отчитат най-силно подобрение, чрез прилагането на реформи, благоприятстващи бизнеса. Това сочи оповестеният днес доклад "Правене на бизнес 2017" на Световната банка.
България е слязла с една позиция надолу - от 38 на 39 място. Световната банка отбелязва за страната ни, че е повишила надеждността на енергийните доставки, чрез въвеждане на автоматична система за управление в енергетиката - Система за надзорен контрол и събиране на данни. Сред десетте първи страни в класацията, след Нова Зеландия се нареждат Сингапур, Дания, Хонконг, Южна Корея, Норвегия, Великобритания, САЩ, Швеция и Македония, сочи пълният списък на сайта на организацията. На последно място в класацията е Сомалия.
Още от Бизнес
Как електромобилите превземат света - ефективността им е по-висока, а цената по-ниска
В ЕС всеки трети нов автомобил е електрически
НС прие промени в Закона за кредитните институции на първо четене
Заместник-министърът на финансите Людмила Петкова поясни, че се въвеждат две европейски директиви, предвижда се санкция, която може да бъде наложена на банка, на финансов холдинг, за принудително изпълнение при неизплащане на финансови задължения
Експерти бият тревога: България влиза в дългова спирала заради наследени финансови капани
Икономисти предупреждават, че новият дълг от 3,8 млрд. евро е следствие от натрупани бюджетни дефицити, ограничена ликвидност и години на отлагани финансови решения