България ще търси възможности да изнася ток за Италия през Черна гора. За целта ще се използва високоволтовия кабел между Черна гора и Италия, който предстои да бъде завършен, за износ на електроенергия за Италия. Борисов е потвърдил подкрепата на България за присъединяването на Черна гора към евроатлантическите структури и е предложил помощ в преговорния процес.
Премиерът Бойко Борисов е потвърдил подкрепата на България за присъединяването на Черна гора към евроатлантическите структури и е предложил помощ в преговорния процес. Това е предложил премиерът Бойко Борисов на среща днес в Министерския съвет с президента на Черна гора Филип Вуянович, съобщи правителствената пресслужба.
Двамата са обсъдили възможностите за сътрудничество в енергетиката и в туризма. В същото се работи по осъвременяване на спогодбата в областта на туризма, обсъжда се и създаването на пряка самолетна връзка София – Подгорица. Икономически ефект може да даде и реализирането на мерките в изготвената двустранна програма за научно-техническо сътрудничество, се казва в съобщението.
Още от Бизнес
Енергийният министър: Договорът с "Боташ" е конфиденциален, няма да бъде публикуван
Ива Петрова подчерта, че страната разполага с достатъчно мощности, които могат да покрият потреблението независимо от критичната ситуация с нивото на Дунав
Брюксел е изправен пред нова търговска битка с Китай
Сега проблемът е, че новият канал за навлизане на китайски стоки ще минава през Турция и Мароков, където Пекин хвърля огромни инвестиции, за да заобикаля европейските бариери
Иран готви забрана американски кораби да минават през Ормузкия проток
Цената на петрола отново тръгна нагоре заради напрегната ситуация в Близкия изток