Предизвестията ще започнат да се връчват от 7 декември от временно изпълняващия длъжността изпълнителен директор Валентин Манев.
По думите на Караколева в металургичното предприятие ще останат само няколко администратори, които ще оформят документите на напускащите. Ръководството в завода действа без да информира синдикатите, каза още Караколева.
Тя съобщи още, че новия собственик на цинковия завод - „Хармони 2012”, е наел 16 работници, които да чистят инсталациите. Според нея това е предварителна подготовка за пуск на производството в комбината.
Още от Бизнес
Цените на газта в Европа са вече двойни, а най-тежкото тепърва предстои
Цените на газа все още са значително под пика от 350 евро за мегаватчас, достигнат по време на енергийната криза през 2022 г., предизвикана от руската инвазия в Украйна
Москва в шок - остана отново без дизел и бензин, налагат ограничения (Видео)
Ограниченията за продажба на бензин на московските бензиностанции започнаха още през юни предвид разстроената логистика за разпространение на горивата
Константин Вълков: Тръмп го очакват сериозни проблеми, ако цената за барел скочи на 90$
Журналистът коментира, че степента на издръжливост на Иран е неподозирана за всички здравомислещи хора. Той смята, че изходът за Тръмп са икономическите санкции.