11 Април, 2026

БСП готова за рестарт на Белене

БСП готова за рестарт на Белене

Станишев беше категоричен, че амбиция на правителството е да възобнови икономическите връзки с Москва. А това предвижда не само рестарт на "Белене", но и изграждането на Южен поток, който, според Станишев,  може да даде на България позиция на европейската карта, много по-силна, който представлява милиарди инвестиции в нашата икономика.

„Амбицията на правителството на Пламен Орешарски е да активизира отново икономическите връзки и проекти между България и Русия. Не, както казват нашите опоненти, за да обслужваме нечий външен интерес, а за да се развива България като модерна, икономически силна, технологически развита държава, която има своята тежест. И връзките с Русия в икономически план могат да дадат много за постигането на тази цел", добави Станишев.

Той бе категоричен, че няма да се допусне да се идеологизират и очернят различни проекти и инициативи, изгодни за страната ни в икономически план, като се обслужват чужди интереси, защото това вреди на държавата ни.

За нас тези приоритети, тези проекти - „Южен поток" и „ Белене" са важни и ще работим те да се случат така, че да дадат развитие, работа, доходи на българите, подчерта червеният лидер .

В същото време жители на Варна готвят пореден протест срещу преминаването на тръба край домовете им, защото смятат, че те ще нанесат сериозни поражения на българското черноморско крайбрежие и застрашават здравето на хората, които живеят в този район.

Станишев заяви, че „предстоят за решаване много въпроси от взаимен интерес между България и Русия".

 

 

Сподели:

Коментари (0)

Сърбия е изправена пред риск да загуби европейско финансиране до 1,5 милиарда евро

Сърбия е изправена пред риск да загуби европейско финансиране до 1,5 милиарда евро

Европейската комисия обмисля да ги спре финансовата помощ за Белград заради отстъпление от демокрацията и близките връзки на страната с Русия

Ормуз под ирански контрол: Корабоплаването почти замря, светът усеща енергийния шок

Ормуз под ирански контрол: Корабоплаването почти замря, светът усеща енергийния шок

Корпусът на гвардейците на ислямската революция е публикувал карта с алтернативни маршрути, предназначени да отклоняват корабите от зони с морски мини

Министър Трайков: България разполага с пълния обем на 90-дневните резерви от горива

Министър Трайков: България разполага с пълния обем на 90-дневните резерви от горива

Той определи евентуално намаляване на ДДС върху горивата като изключително скъпа мярка с „никакъв ефект”, която само би подобрила маржовете на търговците