18 Февруари, 2026

БСП, синдикати и бизнес в обща акция срещу свръхдефицита

БСП, синдикати и бизнес в обща акция срещу свръхдефицита

БСП, синдикати и представители на бизнеса се обявиха срещу влизането на страната в процедура по свръхдефицит.

Обединихме се около общо разбиране, а именно да се направи всичко възможно да не се превишава бюджетния дефицит от 3% при актуализацията. Това заяви лидерът на социалистите Михаил Миков след състоялата се срещата на партията с представители на синдикатите и бизнеса. Той добави, че има резерви в приходната част, а за страната ще бъде вредно и опасно, ако бъде превишен бюджетния дефицит.

Миков изтъкна, че по време на служебния кабинет са направени разходи без да се държи сметка за развитието на приходната част.

Димитър Бранков от БСК поясни, че те също са се обявили против влизането в процедура по свръхдефицит - нещо, което са изложили като позиция и пред служебния кабинет. Освен това, по думите му, по този начин се отлага влизането на страната ни в еврозоната поне с две години и ако сега прогнозите са това да стане през 2018 година, най-вероятно при тази ситуация ще стане след 2020 година.

И oт АИКБ подкрепиха БСП и колегите си от бизнеса.

Синдикатите също им удариха рамо. Притеснително за КНСБ е взети 4 милиона лева от бюджета на Министерство на културата, които са били вкарани в актуализацията на Близнашки.

Освен това, не е решен проблемът с Напоителни системи, за което ще търсят сметка и от новия кабинет.

Сподели:

Коментари (0)

Гражданите и бизнесът спокойно работят с еврото

Гражданите и бизнесът спокойно работят с еврото

От началото на февруари ежедневните разплащания, финансовите услуги и работата на администрацията вече се осъществяват единствено в новата валута

Германската икономика тръгна към възстановяване през 2026 г.

Германската икономика тръгна към възстановяване през 2026 г.

"С ръчната спирачка няма да се измъкнем от долината", посочи управляващият директор на Германската индустриално-търговска камара Хелена Мелников, настоявайки за по-бързи реформи за намаляване на бюрокрацията и по-ниски разходи за труд и енергия

Левон Хампарцумян посочи как се постигат справедливи цени на пазара

Левон Хампарцумян посочи как се постигат справедливи цени на пазара

Според финансиста е нормално плавно да започнат да се вдигат лихвите по кредитите