19 Август, 2026

Чистка във фонд “Земеделие”, властта усвоява пари за изборите

Чистка във фонд “Земеделие”, властта усвоява пари за изборите

Служителите получават изненадващо заповеди за уволнение, а някои от тях вече не са на работните си места, за да се спасят. От опозицията са попитали какво става и са им отговорили, че се касае за структурни промени във фонда. 

Проблеми има в ИТ-отдела заради преструктурирането. Комуникациите в ДФЗ са поверени на външна фирма. Това обаче било незаконно, според Цвета Караянчева от ГЕРБ. Към момента и сайтът на фонда не функционира. Освен ИТ-отдела, промени има и в правния отдел и отдела за вътрешен одит. 

Опозицията се притеснява, че заради чистката във фонда, може да се стигне до загуба на евросредства за агросектора.

"Колкото повече напрежението нараства в България, толкова по-тежки ще са последиците. Виждате в Украйна до къде доведоха държавата", коментира лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов пред журналисти в Оряхово. 

По думите му управляващите са решили да усвоят пари, които по-късно ще им трябват за изборите. 

 

Сподели:
Константин Вълков: Тръмп го очакват сериозни проблеми, ако цената за барел скочи на 90$

Константин Вълков: Тръмп го очакват сериозни проблеми, ако цената за барел скочи на 90$

Журналистът коментира, че степента на издръжливост на Иран е неподозирана за всички здравомислещи хора. Той смята, че изходът за Тръмп са икономическите санкции.

Глътка въздух за Отава: Тръмп отложи 50% мита, Карни вижда напредък

Глътка въздух за Отава: Тръмп отложи 50% мита, Карни вижда напредък

Канадският министър-председател Марк Карни настоява за балансирано споразумение, което да защити местните производители, но същевременно да запази достъпа до най-големия търговски партньор на страната

Руският износ на петрол в Черно море спада 5-та поредна седмица

Руският износ на петрол в Черно море спада 5-та поредна седмица

Спадът се задълбочава през последната седмица, когато в Новоросийск не е натоварен нито един танкер със суров петрол. Въпреки спада, руският износ остава значителен.

Коментари (0)