През тази година, благодарение на новъвъведения в Топлофикация София, повече потребители ще имат топла вода по време на профилактиката. Няма да бъде спирана топлата вода на кварталите „Иван Асен II“, „Подуяне – център“ и „Редута“. От тази нова възможност ще се възползват и 320 сгради от кв.“Лозенец“. По време на ремонтите те ще бъдат захранени от друг топлоизточник. Това решение става възможно след дългогодишните усилия на инженерите от Топлофикация София.
През тази година топлоподаването се спира на етапи и за по-краткo. От 3 юли до 20 юли 2018г. ще бъдат извършени ремонти по топлопроводите, захранващи кварталите „Лозенец“, „Дианабад“, „Изток“, „Изгрев“, „Гео Милев“, „Яворов“, Зоологическата градина и прилежащите сгради. От 2 юли до 2 август 2018г. ще бъдат подменени топлопроводите по ул. „6-ти септември“. Повече информация софиянци може да намерят на www.toplo.bg , www.facebook.com/www.toplo.bg и на телефон 0 700 11 111.
Още от Бизнес
От април Южното ни Черноморие чака туристи, но намира трудно персонал
За да набавят персонал, хотелиерите разчитат повече на работници от трети страни, което е предизвикателство след приемането ни в Шенген
Отстраниха Tesla от автоизложението във Ванкувър от съображения за сигурност
Организаторите на Международното автоизложение във Ванкувър взеха решение да премахнат Tesla от тазгодишното събитие, позовавайки се на опасения за сигурността. Според тях автомобилният производител е получил няколко възможности да се оттегли доброволно, преди да бъде официално изключен.
Бюджет 2025 - силен ляв завой на управляващите, сякаш БСП на Виденов е на власт
Има и добра новина - макар и лош бюджет (с много възможности за злоупотреби), той отговаря (поне първоначално) на условията за влизане в еврозоната