12 Януари, 2026

ДКЕВР ще нищи днес одита на ЕРП-тата

ДКЕВР ще нищи днес одита на ЕРП-тата

Резултатите от одитите на трите електроснабдителни дружества ще бъдат представени от Държавната комисия за енергийно и водно регулиране.

Процедурите на разпределителните дружества започнаха, като паралелно с това бяха открити и процедури по отнемане на лицензите на дружествата за снабдяване с ток. В компаниите ЧЕЗ, ЕВН и Енерго про има отделни дружества за разпределение по мрежата и за доставки на ток.

Вчера Комисията за защита на конкуренцията предяви твърдения за злоупотреба с господстващо положение на разпределителните дружества, като мотив за тази процедура бяха необосновано високите цени на наем, който дружествата искат на кабелните оператори за поставянето на съоръженията им по електрическите стълбове. И трите компании отрекоха да нарушават закона.

Сподели:

Коментари (0)

На червено ли е пазарът на труда у нас?

На червено ли е пазарът на труда у нас?

Забелязва се спад в обявите за работа през декември, в някои сектори ще има глад за специалисти, сочат статистически данни,

Познайте в коя страна милиардери са забогатели най-много през 2025

Познайте в коя страна милиардери са забогатели най-много през 2025

Цялaтa ĸлacaция вĸлючвa oбщo 500 от нaй-бoгaти xopa в cвeтa, но сред тях се открояват 20 олигарси от страна, която може би няма да ви изненада

Николай Василев: Не можем да станем Люксембург, но разликата бавно се топи...

Николай Василев: Не можем да станем Люксембург, но разликата бавно се топи...

Важна роля имат инвестициите, европейските фондове и технологичният напредък, който позволява на по-бедните държави по-бързо да скъсяват дистанцията с развитите икономики, твърди икономистът