Тя припомни, че Законът за пътищата въвежда специално допълнително изискване шефовете на АПИ да нямат участие във фирми и да не притежават акции към датата, когато поемат ръководството, а той има такова в 12 фирми. И в този смисъл Чайков няма право да заема длъжността, категорична беше бившата регионална министърка.
Попова иначе призна, че е работила с новия шеф на АПИ и той е професионалист, но въпросът е принципен и министър Терзиева трябва да му прекрати договора.
По думите й налице е опасност да се окаже Еврокомисията да ни спре парите за пътища именно заради конфликта на интереси на ръководството.
Тя припомни аферата Батко и Братко през 2008 г. Според Павлова пет години по-късно сме в същата ситуация и новият председател има фирми, в които има участие или акции.
Депутатът Александър Ненков пък добави, че бившият съпруг на министър Десислава Терзиева е председател на Асоциацията на концесионерите на всички морски плажове и това също е потенциален конфликт на интереси.
От ГЕРБ не казаха дали ще подкрепят декларацията на БСП за национално съгласие и обявиха, че още в началото на следващата седмица ще обсъждат по каква тема да искат вот на недоверие.
Още от Бизнес
Лъчезар Борисов: България може да привлече чужди инвеститори от автомобилния бранш
Част от партиите се страхуват да управляват, защото е необходимо да имаме максимум 3% дефицит
Българската банка за развитие участва в бизнес форум в Сингапур и Виетнам
Криза на държавния дълг в ЕС: България е с най-нисък, а Гърция с най-висок дълг