30 Август, 2026

Енергийният министър поиска обяснения за авариите с тока и парното

Енергийният министър поиска обяснения за авариите с тока и парното

Министърът на енергетиката Николай Павлов поиска обяснения от ръководствата на "ЧЕЗ Разпределение България" АД и "Топлофикация София" ЕАД във връзка със сигналите за прекъсване на електрозахранването и на топлоснабдяването в някои райони на София през почивните дни - 4 и 5 февруари, съобщава пресцентърът на министерството, цитиран от БТА. 

Спешно от двете дружества се очаква да предоставят информация за вида на авариралите съоръжения, причините за прекъсване на снабдяването, броя на засегнатите клиенти и мерките, предприети от компаниите, за своевременно възстановяване на захранването с електрическа и топлинна енергия. 

Министър Павлов е изразил безпокойство заради многото аварии в събота и неделя, които съществено са нарушили нормалното енергоснабдяване на стотици жители на столицата. След получаване на исканата информация ще бъде взето решение за необходимостта от извършване на специализирани проверки от екипи на Министерството на енергетиката в "ЧЕЗ Разпределение България" АД и "Топлофикация София" ЕАД, свързани със сигурността на енергоснабдяването, се посочва в съобщението.

Сподели:
САЩ получават мажоритарен дял върху добива на огромни залежи от венецуелския петрол

САЩ получават мажоритарен дял върху добива на огромни залежи от венецуелския петрол

Новото съвместно дружество ще бъде вторият по големина корпоративен притежател на доказани петролни резерви в света след саудитската компания Saudi Aramco

Tesla изтегля 3 млн. коли заради дефект в дръжките на вратите - блокират и водят до множество смъртни случаи

Tesla изтегля 3 млн. коли заради дефект в дръжките на вратите - блокират и водят до множество смъртни случаи

След като китайските власти започнаха кампания за безопасност на превозните средства, Tesla беше принудена да изтегли автомобили, за да коригира дефекти и да избегне загубата на китайския пазар

Димитър Радев: Не изключвам ново повишение на лихвите, ЕЦБ трябва да е по-бдителна 

Димитър Радев: Не изключвам ново повишение на лихвите, ЕЦБ трябва да е по-бдителна 

Той отказа да коментира слуховете, че ще се кандидатира за президент и подчерта, че остава фокусиран върху работата си в БНБ

Коментари (0)