29 Август, 2026

Еврото се срина рекордно за последните 9 години

Еврото се срина рекордно за последните 9 години

Еврото се срина рекордно за последните 9 години. Курсът му достигна 1.1864 долара, съобщава „Файненшъл таймс”. Според изданието, това се дължи на опасения на инвеститори от евентуалното излизане на Гърция от еврозоната ако на предстоящите избори националистите в тази страна вземат властта.

Друга причина за срива на европейската валута е силният долар, смятат и дилъри от банка Barclays. Прогнозите са еврото да поевтинява и в следващите дни. За последните 9 години доларът поскъпна срещу повечето от световните валути, с едно изключение- японската йена. За същия период еврото даде много лоши резултати – пропадане с 1.2% срещу долара.

Сподели:
Димитър Радев: Не изключвам ново повишение на лихвите, ЕЦБ трябва да е по-бдителна 

Димитър Радев: Не изключвам ново повишение на лихвите, ЕЦБ трябва да е по-бдителна 

Той отказа да коментира слуховете, че ще се кандидатира за президент и подчерта, че остава фокусиран върху работата си в БНБ

Курсът на еврото остава стабилен

Курсът на еврото остава стабилен

Единната валута се търгува за 1,65 долара или с минимално отстъпление от 0,01 на сто

Иранският риал удари историческо дъно от 2 млн. за долар

Иранският риал удари историческо дъно от 2 млн. за долар

На 24 август министърът на финансите на САЩ Скот Бесънт обяви нова инициатива за разширяване на санкциите срещу Иран, включително чрез вторични санкции, насочени към държави и компании, търгуващи с Техеран

Коментари (0)