Очакваме незабавни действия по предприемане на мерки, за да бъде преустановено строителството на този терен, подчерта депутатката.
Според Павлова становищата и решенията, които взема кабинетът в последния момент, предрешават съдебните решения.
Припомняме, скандалът с дюните край Несебър гръмна в края на 2012 година, когато стана ясно, че заместничката на тогавашния земеделски министър Мирослав Найденов е подписала преписката относно скандалната сделка в Несебър. Тогава тя обясни, че не е обърнала специално внимание на документите, тъй като на ден подписвала хиляди такива.
Зам.-министърът се защити с твърдението, че е подписала, след като документите са били прегледани от експерти от съответните агенции.
Боянова поясни, че няма специално отношение към този договор и че преписката е имала всички необходими приложения, както и подписи от около 15 специалисти.
От ГЕРБ предлагат спешно да се приемат картите на Черноморските зони, както и да се издаде заповед по закона за биологичното разнообразие, че там е недопустимо строителство.
Павлова иска обяснение от министъра на инвестиционното проектиране Иван Данов какво ще се предприеме за защита обществения интерес по казуса „Дюнигейт”. От ГЕРБ алармираха и за близките приятелски отношения между Тихолов и Данов.
Политиката на настоящия кабинет, според ГЕРБ, е на застрояване на Черноморието и увеличаване на бетона там.
За пореден път опозицията поиска оставката на цялото правителство, тъй като оставката само на екоминистъра Искра Михайлова нямало да реши проблемите, натрупани от МС.
От ГЕРБ все пак се надяват да не се спрат парите по ОПОС, защото това щяло да повлече и другите оперативни програми.
Още от Бизнес
Отвъд Биткойн: Блокчейн – технологията, за която не знаехте, че ви е нужна, много повече от криптовалути
УНСС обяви започването на първата магистърска програма по криптоикономика от 2025 г. и автентичността на дипломите там също ще бъдат гарантирани чрез блокчейн технологии
Руската централна банка предупреждава за стремглава инфлация
Сега се очаква цените да се повишат със 7-8% през 2025 г., което коригира по-ранната прогноза за 2025 г., която беше между 4,5 и 5%
КЗК започна мащабно проучване на цените на храните в магазините
Във фокуса на наблюдението на Комисията за защита на конкуренцията са основни хранителни стоки, като яйца, мляко и млечни продукти, месо, брашно, хляб, олио и др.