26 Май, 2026

Хлябът може да поевтинее с 12-13 %

Хлябът може да поевтинее с 12-13 %

Хлябът може да поевтинее с 12-13 %, ако данъкът върху добавената стойност върху него се намали до 5 %, заяви председателят на браншовата организация на хлебарите и сладкарите Мариана Кукушева, предаде БНР. 

Заедно с президента на КТ "Подкрепа" Димитър Манолов тя подписа споразумение за съвместна работа по диференциране на ДДС-то върху хляба. Синдикатът ще покани и други браншови организации, за да предложи на правителството цялостно намаляване на данъка за стоките от първа необходимост. В момента хлябът и останалите стоки се облагат с данък върху добавената стойност от 20 %. Изключение правят туризма и хазарта, припомни Мариана Кукушева от Съюза на хлебарите. Според Димитър Манолов от КТ "Подкрепа", по-ниска ставка трябва да има върху зеленчуците и другите стоки от първа необходимост.

Сподели:
Цените на петрола в Азия паднаха рязко в очакване на сделка между САЩ и Иран

Цените на петрола в Азия паднаха рязко в очакване на сделка между САЩ и Иран

Те спаднаха с 5%, въпреки последните коментари на американския президент Доналд Тръмп, охлаждащи надеждите за сделка

Деляна Иванова: Българската банка за развитие работи за дългосрочно развитие на българското производство

Деляна Иванова: Българската банка за развитие работи за дългосрочно развитие на българското производство

Председателят на Надзорния съвет припомни, че през миналата година ББР стартира специализиран продукт, насочен към българските производители, с който се улесняват процесите по доставка на суровини, производство и реализация на пазара чрез организации и групи на производители

Смяна по върховете в енергетиката: Уволниха ръководството на БЕХ

Смяна по върховете в енергетиката: Уволниха ръководството на БЕХ

Подходът на новото ръководство няма да бъде кампаниен, а ще се основава на последователност, експертност и прозрачност, заяви министърът Ива Петрова

Коментари (0)