Явно ще трябва да протестираме, защото нищо хубаво не ни чака. Това каза пред журналисти председателят на КРИБ Кирил Домусчиев след срещата между работодателите и КЕВР. Той не се ангажира с конкретен срок за протестите, защото това трябва да се обсъди в рамките на четирите работодателски организации.
„Протестите се отлагат докато видим дали има възможност или не със съответните институции – Министерски съвет, Народното събрание и КЕВР да се направят корекции”, уточни председателят на КРИБ.
Според него през годините се е създал и продължава да се извършва един узаконен
грабеж в енергетиката. „Всичко това е облечено със закони, на които господата
от КЕВР чупят китки и казват: „Ние сега нищо не можем да направим, защото
законът казва така”. Но реално, това е един узаконен грабеж и твърдо стоя зад
думите си”, отбеляза Домусчиев.
Той добави, че износът се е свил с 1% спрямо миналата година, въпреки че
първите 6-7 месеца от 2015 г. е имало между 10 и 15 % ръст. „България, ако не
изнася и не произвежда продукти с ДДС, какви работни места, какви инвестиции,
какви данъци, за какво да говорим? Единственото нещо, което расте в България е
сивата икономика”, коментира Кирил Домусчиев. Той заключ, че работодателите изнасят
евтин ток, за да има работни места в Гърция, Турция, Сърбия.
Още от Бизнес
Таван на увеличението на държавния дълг от 0,5% от БВП по германски образец, записан в Конституцията
Дефицитите захранват популизма, а популизмът произвежда нови дефицити. После идват инфлацията, несигурността, бедността и разпадането на доверието, казват от политическата формация
ЕС готви парична революция: ускорява дигиталното евро въпреки съпротивата на банките
За разлика от парите по банковите сметки, дигиталните евро ще се съхраняват в отделен виртуален портфейл, а това може да стане реално през 2029 година
Япония подписа историческо споразумение за износ на големи бойни кораби
Корабите от клас Mogami-class frigate се смятат за едни от най-съвременните военноморски платформи, разработени от Страната на изгряващото слънце