Тя вече се реализира в Русе и Велико Търново
КНСБ започва във Варна кампанията "Бъди инфо-3", чиято цел е да помогне за създаването на системи за информиране и консултиране на служителите във фирми с над 50 души персонал. Кампанията вече е реализирана в Русе и Велико Търново, каза Анна Ковачева - регионален лидер на синдиката в морската столица.
„На 10-ти ще посетим над 15 големи предприятия, за да може да разясним кампанията по информиране и консултиране, и съответно да подпомогнем предприятията, в които няма изградена такава. Тя се състои от определен брой служители, които имат достъп до работодателя и право на информация какво се случва във фирмата и предстоящи промени, работно време, може би, ако има нужда от съкращение и всичко останало, каза Ковачева.
Фактор
„На 10-ти ще посетим над 15 големи предприятия, за да може да разясним кампанията по информиране и консултиране, и съответно да подпомогнем предприятията, в които няма изградена такава. Тя се състои от определен брой служители, които имат достъп до работодателя и право на информация какво се случва във фирмата и предстоящи промени, работно време, може би, ако има нужда от съкращение и всичко останало, каза Ковачева.
Още от Бизнес
Таван на увеличението на държавния дълг от 0,5% от БВП по германски образец, записан в Конституцията
Дефицитите захранват популизма, а популизмът произвежда нови дефицити. После идват инфлацията, несигурността, бедността и разпадането на доверието, казват от политическата формация
ЕС готви парична революция: ускорява дигиталното евро въпреки съпротивата на банките
За разлика от парите по банковите сметки, дигиталните евро ще се съхраняват в отделен виртуален портфейл, а това може да стане реално през 2029 година
Япония подписа историческо споразумение за износ на големи бойни кораби
Корабите от клас Mogami-class frigate се смятат за едни от най-съвременните военноморски платформи, разработени от Страната на изгряващото слънце