15 Април, 2026

Лавров и Митов съживяват „Южен поток"?

Лавров и Митов съживяват „Южен поток"?

Готви ли се съживяването на енергийния проект„Южен поток? Българският външен министър Даниел Митов даде отговор на този въпрос, заявявайки пред РИА-Новости, че се надява да обсъди с руския си колега Сергей Лавров енергийното сътрудничество и конкретно този проект. Двамата ще се срещнат в рамките на многостранен форум в Сочи.

Русия е готова да построи „Южен поток", ако има интерес към него.

„Това е напълно вероятно", посочи Митов пред РИА-Новости в отговор на въпрос дали на преговорите с руския външен министър Сергей Лавров ще се обсъждат перспективите за възобновяване на проекта „Южен поток".

"България е заинтересована в такова енергийно сътрудничество, което ще бъде координирано с Европейската комисия и ще върви в съответствие с правилата на ЕС. Напълно е възможно е тази тема да се бъде обсъдена", посочи той.

Митов добави, че възнамерява да обсъди с Лавров „двустранните отношения, отношенията между Русия и ЕС".

Сподели:

Коментари (0)

Китай изостря мерки срещу бизнеси на САЩ преди срещата на върха с Тръмп

Китай изостря мерки срещу бизнеси на САЩ преди срещата на върха с Тръмп

Китайският износ за САЩ е намалял, като е спаднал с повече от 26% на годишна база през март, тъй като компаниите пренасочват производството на стоки като електроника и дрехи към Югоизточна Азия и Индия

Кристалина Георгиева: Не трупайте собствени петролни резерви, не влошавайте шока от предлагането

Кристалина Георгиева: Не трупайте собствени петролни резерви, не влошавайте шока от предлагането

Шефът на Международния валутен фонд прогнозира два сценария за световната икономика

България получи от САЩ удължаване на дерогацията за „Лукойл“ с още 6 месеца

България получи от САЩ удължаване на дерогацията за „Лукойл“ с още 6 месеца

Лицензът разрешава транзакции, включващи определени юридически лица на "Лукойл" в България