7 Април, 2026

Лукарски: Ауди има интерес да инвестира у нас

Лукарски: Ауди има интерес да инвестира у нас

Има проявен интерес за инвестиции в индустриални зони в Северозападна България. Това съобщи министърът на икономиката Божидар Лукарски в Монтана. 

Едната е немска компания в месопреработвателната промишленост, която иска да инвестира в свободна зона Видин. Също така има преговори за инвестиции с няколко автопроизводители. Най-известният между тях е „Ауди“, които се интересуват от изграждане на производствени мощности за компоненти и резервни части за автомобили, не само за леки, но и за тежкотоварни автомобили.

В сегашният си вид Закона за насърчаване на инвестициите, както и Закона за публично- частните партньорства не отговарят на интересите на инвестиционния процес в Северозападна България. Затова Министерството на икономиката подготвя проект за изменение на тези закони.

Министър Лукарски е на мнение, че предложението за намаляване на корпоративния данък за фирмите в Северозападна Българя също може да бъде подкрепено от парламентарните групи.

Сподели:

Коментари (0)

Лъчезар Богданов: Кризата още не е показала лицето си

Лъчезар Богданов: Кризата още не е показала лицето си

По думите на икономиста рано е да се говори за катастрофа, а следващият риск - е политически, зависи от това как ще се развие военни конфликт в Близкия изток

Министър Трайков: България разполага със собствен ресурс за производство на електроенергия

Министър Трайков: България разполага със собствен ресурс за производство на електроенергия

По време на разговора си с посланика на Франция в България Н.Пр. Мари Дюмулен той коментира и темата за енергийната свързаност, подчертавайки, че България има едни от най-добрите свързаности в региона

Войната с Иран постави под натиск петролната сигурност на Европа

Войната с Иран постави под натиск петролната сигурност на Европа

Председателят на Държавния резерв Асен Асенов увери, че България разполага с 1 милион тона петролни запаси по време на изслушване в парламента