19 Август, 2026

Лукарски "влезе" във "ВМЗ-Сопот"

Лукарски "влезе" във "ВМЗ-Сопот"

Министърът на икономиката Божидар Лукарски нареди проверка за дейността на „ВМЗ-Сопот“ АД от новото ръководство на предприятието. Икономическият шеф чака доклад от проверяващите. Това съобщиха от пресцентъра на Министерството на икономиката (МИ).

В проверката са включени и всички въпроси, поставени в разпространено днес писмо на синдикалната секция на КТ „Подкрепа“ при „ВМЗ-Сопот“ относно възстановяването на дейността на площадката в Иганово след инцидентите.

Що се отнася до цитираната в писмото на синдиката „програма на бившия изпълнителен директор Иван Стоенчев за заработване в пълен капацитет на площадката в Иганово“, такава никога не е била докладвана на Министерство на икономиката.

В доклада на ръководството на „ВМЗ-Сопот“ следва да бъде включена и информация за новата организационно-управленска структура на предприятието. Министерство на икономиката предприема всички необходими действия за възстановяване на нормалната работа в предприятието и изпълнението на сключените договори.

Понастоящем трудовите възнаграждения на работещите в предприятието се изплащат редовно. В момента във „ВМЗ-Сопот“ се извършват ревизии на складовите наличности и документацията на предприятието. Поради големия обем и сложност на подлежащите на проверка обекти и документи е поискана и допълнителна външна експертиза.

Сподели:
Москва в шок - остана отново без дизел и бензин, налагат ограничения (Видео)

Москва в шок - остана отново без дизел и бензин, налагат ограничения (Видео)

Ограниченията за продажба на бензин на московските бензиностанции започнаха още през юни предвид разстроената логистика за разпространение на горивата

Константин Вълков: Тръмп го очакват сериозни проблеми, ако цената за барел скочи на 90$

Константин Вълков: Тръмп го очакват сериозни проблеми, ако цената за барел скочи на 90$

Журналистът коментира, че степента на издръжливост на Иран е неподозирана за всички здравомислещи хора. Той смята, че изходът за Тръмп са икономическите санкции.

Глътка въздух за Отава: Тръмп отложи 50% мита, Карни вижда напредък

Глътка въздух за Отава: Тръмп отложи 50% мита, Карни вижда напредък

Канадският министър-председател Марк Карни настоява за балансирано споразумение, което да защити местните производители, но същевременно да запази достъпа до най-големия търговски партньор на страната

Коментари (0)