4 Февруари, 2026

"Макс Телеком": Ще си платим глобата, няма да ни вземат лиценза

 "Макс Телеком": Ще си платим глобата, няма да ни вземат лиценза

Ръководството на "Макс Телеком" излезе с официално изявление по повод започнатата процедура по отнемането на лиценза на компанията от Комисията за регулиране на съобщенията.

"По повод публикувано решение номер 75 от 11.02.2016 г. на Комисия за регулиране на съобщенията, ръководството на Макс Телеком ООД информира медиите и обществеността, че споменатата информация е свързана със стандартна процедура, която цели да стимулира операторите да заплащат задълженията си.

До момента Макс Телеком ООД е заплатил над 50 000 000 лв. за лицензите си и ще заплати новоначислените текущи такси цитирани от КРС, така както го е правил винаги досега.

Уверяваме всички наши клиенти, че компанията продължава да предлага висококачествени услуги и следва стратегията си за дългосрочно присъствие на българския пазар", се казва в него.

КРС започна процедура по отнемането на лиценза на "Макс Телеком" поради натрупани дългове на компанията в размер на 1.5 млн. лева за ползване на радиочестотен спектър.

Основанието за вземането на решението е системно неизплащане на дължимите такси в периода от 1 юли 2015 г. до 31 март 2016 г.

Решението на КРС е от 11 февруари. След тази дата "Макс телеком" има срок от 30 дни, за да предостави своето становище относно откритата процедури, както и да разплати задълженията си.

Сподели:

Коментари (0)

МО оферира обществена поръчка за 21 млн. евро за ремонт на съветските МиГ-29

МО оферира обществена поръчка за 21 млн. евро за ремонт на съветските МиГ-29

Само преди няколко дни стана ясно, че прогнозните разходи за експлоатацията на самолетите МиГ-29 и Су-25 за 2026 г. ще бъдат с 10 млн. лв. по-големи, отколкото за предходните две години

Данни на Евростат: Цените в България са скочили над средните в Европа

Данни на Евростат: Цените в България са скочили над средните в Европа

Страната ни се нарежда в Топ 10 на държавите в ЕС по ръст на инфлацията

WSJ: Производството в САЩ е в спад, а митата на Тръмп не помагат

WSJ: Производството в САЩ е в спад, а митата на Тръмп не помагат

През ноември Федералният резерв снижи оценките за общото производство на САЩ след пандемията в годишна ревизия на показателите за промишлено производство. „Така и не се възстановихме напълно.“