Технологичният гигант Microsoft предупреди, че планира да прекрати поддръжката на стари версии на браузъра Internet Explorer от следващата седмица. От 12 януари нататък Internet Explorer 8, 9 и 10 вече няма да получават техническа поддръжка или обновления, свързани със сигурността, съобщава американското списание Fortune. Така потребителите, които не обновят версията на браузъра си, ще останат с античен софтуер и слаба защита срещу компютърни бъгове и хакерски атаки. Тези, които отворят стара версия на Internet Explorer във вторник, ще бъдат посрещнати със съобщение, което ги призовава или да актуализират браузъра си към Internet Explorer 11, или да преминат към новия уеб браузър на компанията Edge.
Още от Бизнес
SpaceX набира 25 милиарда долара дълг, за да рефинансира AI империята на Мъск
Купувачите на облигации участваха активно, въпреки че акциите на SpaceX се колебаеха на пазара и загубиха около една четвърт от стойността си в рамките на три сесии, преди частично възстановяване във вторник
Представиха бюджета за 2026: Повишени осигуровки и по-скъпи винетки
Сред мерките за увеличаване на приходите е повишаването на максималния осигурителен доход от 1 август 2026 г. до 2300 евро. Предвижда се и 30-процентно увеличение на винетните такси, както и разширяване на тол системата.
Агенция Нurun Rеѕеаrсh: Всеки ден се появяват по двама нови милиардери
Двeтe нaй-гoлeми иĸoнoмиĸи - CAЩ и Kитaй - ca дoм нa пoвeчe oт пoлoвинaтa oт xopaтa c нaд милиapд дoлapa в cвeтa, пoĸaзвa пeтнaдeceтият гoдишeн дoĸлaд нa aгeнциятa