Цената на белия хляб е порасналата 130% миналата година. Това коментира финансовият експерт Мика Зайкова по БНТ на въпрос защо горивата поевтиняват, а храната не. Цената на хляба при производителя ако е 50 стотинки, тя е 1,30 лв. на пазара. Тая огромна разлика води до неправомерна печалба за търговците, заяви тя. Големият сив сектор би трябвало да подбива цената, това обаче не е така. Българският народ не яде качествен хляб. Ако диференцираме ставките на ДДС цените трябва да паднат и сивият сектор да изсветлее. Това ще доведе и до оживления на бизнеса, и на потреблението, заяви тя. Сред храните поскъпнало е свинското месо, яйцата, бобът, млякото, заяви още Зайкова. Това са храните на най-бедните и на децата. Търговците крадат от децата и от най-бедните, посочи тя.
Още от Бизнес
Бойко Борисов от Шумен: Инвестиция за 70 млн. евро не се прави в среда на политически експерименти!
силната икономика не се гради с приказки, а с предприятия, които разширяват дейността си, създават заетост и дават перспектива на цели региони
Правителството планира да инвестира 19 млрд. евро в отбраната
Голяма част от финансирането е заложено през националния бюджет и чрез заема на Европейския съюз - SAFE, средствата ще се използват за закупуването на редица оръжейни платформи и отбранителни системи на стойност 3 млрд. и 261 млн. евро, които трябва да бъдат усвоявани постепенно до 2030 г.
Спряха строежа на огромен комплекс на Св. Влас след сигнал на жителите
По думите на кмета всички разрешителни за строежа са изрядни, но има притеснение от жителите, да не бъде предизвикано свлачище, както на Елените