Никой не говори за съкращаване на хора и на заплати, търсим оптимизиране на разходите за външни услуги. Това заяви министърът на енергетиката Теменужка Петкова в ефира на Нова телевизия.
„Нямаме основание да не вярваме на КЕВР. Те могат да кажат каква може да е цената на електроенергията. Тежестта на цената към бизнес и бита трябва да бъде разпределена равномерно. Никой не се е уплашил от бизнеса, защото с него водим активен диалог” уточни министърът. „Това, което касае бизнеса и правителството е изготвянето на наредбата, тя е готова, минала е на обществено обсъждане на 29-ти юни. Нашите правомощия са да видим проверките на ВЕИ-секрора, оптимизиране на разходите в държавната енергетика.” добави Петкова
Време е да се сложи всичко на масата. 70 млн годишно са само за заплати. Извършиха се поредица от проверки в сектор „Енергетика”- за АЕЦ – Белене, за Цанков камък. Те ясно посочват кака точно са се случили нещата, предали сме ги на органите на Прокуратурата. Един министър трябва така да управлява, че да спрат течовете в системата. Съсредоточила съм вниманието си към това сектор „Енергетика” да бъде стабилизиран, състоянието му в момента е много тежко – той е в колапс.” Завърши министърът.


Коментари (0)