Енергийната комисия на парламента гласува процедурата за избор на нов състав на Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР), както беше променено името й.
Комисията ще се събере на извънредно заседание на 31 март, когато ще бъдат изслушани кандидатите за шеф и членове на регулатора, а на 2 април съставът й ще бъде гласуван директно в зала, приеха депутатите.
Всеки кандидат ще представи 5-минутна концепция. За да се спести време, кандидатурите им ще стоят за обществено обсъждане на сайта на парламента не 7, а 5 дни, решиха още депутатите. Според последните промени в Закона за енергетиката, гласувани през февруари, КЕВР ще има 9 членове, които ще се избират от парламента, а не от Министерски съвет, както досега.


Коментари (0)