Екоминистър коментира и новите такси за дизеловите автомобили
За Белене – има оценка за околната среда, изцяло сме спазили процедурата – има действащ ОВОЗ, минал е през трансграничния контекст. Тоест, имаме разрешителни документи от екологична гледна точка за изграждането на „Белене“. Това означава, че атомната централа не е опасна за хората и околната среда. Това обяви в студиото на Нова ТВ министър на екологията Нено Димов.
Относно мястото, където ще бъдат съхранявани отпадъците, по думите му, това е въпрос, който е от компетенциите на Министерството на енергетиката.„Щом има действаща оценка за въздействието, това означава, че от екологична гледна точка не е опасно да се построи АЕЦ „Белене”, подчерта Димов.
Една от коментираните теми е увеличението на екотаксите за дизелови автомобили над 10 години.
„Промяната, която се прави, е новите автомобили да бъдат с намалена екотакса. Електромобилитие няма да плащат. За по-старите ще има увеличение, като то е в рамките на около 15%. Това е една от множеството мерки, които трябва да се предприемат в тази посока”, уточни екоминистърът.
Още от Бизнес
Милен Велчев и Николай Василев говорят на различни езици - две царски юпита, два различни прочита на кабинета „Радев“
Единият вижда стабилност в лицето на Гълъб Донев, другият определя бюджета му като „свинщина“ и настоява той да бъде изхвърлен
NYT: Близо 1 млн. фенове на Тръмп са загубили почти 4 млрд. долара от мемкойна $TRUMP
Според изданието моделът на мемкойна е бил структуриран така, че да носи приходи на Тръмп независимо дали цената на токена се покачва или спада.
CNN: Решението на Тръмп да не поднови споразумението с Мексико и Канада създава още повече несигурност
През 2024 г. САЩ са внесли стоки на стойност над 900 милиарда долара от двете съседни страни