Няколко пъти се обсъждаше евентуална приватизация на Вазовските заводи, които са в сериозна финансова криза. Преди по-малко от месец служителите в предприятие обявиха за пореден път, че отново са без заплати и са готово да излязат на протести. Тогава новият икономически министър Драгомир Стойнев лично се срещна с ръководството и синдикатите в завода, за да се запознае с действителното състояние там.
Още тогава Стойнев изрази позиция, че това предприятието трябва да остане държавно. Министърът пое ангажимент хората да получат възнагражденията си.
Още от Бизнес
Япония подписа историческо споразумение за износ на големи бойни кораби
Корабите от клас Mogami-class frigate се смятат за едни от най-съвременните военноморски платформи, разработени от Страната на изгряващото слънце
Китайските стоки стават по-скъпи от 1 юли: Мито за всяка една в пратка под 150 евро
"Ако имате 2 тениски, те ще бъдат обложени с 3 евро. Ако имате 3 тениски, пак е 3 евро, но ако имате една тениска, една чанта и едни обувки, имате 3 различни артикула по вид и тогава вече имате 3 по 3 – 9 евро“, посочва изпълнителният директор на Българската е-комерс асоциация Жанет Найденова
Франция и Германия постигнаха споразумение за управлението на KNDS, подготвя се мащабно борсово листване
В съвместно изявление двете държави подчертаха, че споразумението отразява общата им решимост да засилят индустриалния и отбранителния капацитет на Европа в условията на нарастващи геополитически предизвикателства