Работим по нови правила от понеделник. Край на 8-часовия работен ден. Вече ще можем да избираме колко време да работим дневно, съобщи Нова ТВ.
Младежите ще могат да се трудят по-дълго. А шефовете ще трябва писмено да ни уведомяват за оставащия ни отпуск.Гъвкавото работно време вече е факт. Ако си представяте седмицата с 8 работни часа на ден, вече може да изглежда и по друг начин. А именно един ден да работим повече, друг по-малко. Важно е общата сметка да е еднаква – 40 часа на седмица.
Разбира се, това става само при договорка между служител и работодател. Освен това до 31 януари работодателят вече е длъжен писмено да ни уведоми за оставащия отпуск. А ако не искаме да го използваме, той вече има правото да ни накара да го направим.
С едномесечно предизвестие работодателят вече ще може да уволнява работници с право на пенсия. Факт са и еднодневните трудови договори. Продажбата им започва.
Още от Бизнес
Червените лампи в бюджета светят -кратка история на прекомерния дефицит в България
Да погледнем още веднъж към фискалната история от последните 25 години, за да разберем къде се корени проблемът днес и какви са възможните решения
Депутатите замразиха заплатите си, оставиха „вратичка“ за бъдещо увеличение
Освен за самите народни представители, промяната се отразява и на възнагражденията на изпълнителната власт, тъй като заплатите на министрите и на министър-председателя са пряко обвързани с размера на депутатските възнаграждения
България централизира инвестициите: Ново суперминистерство поема всички стратегически проекти
Всички инвестиционни структури преминават под управлението на Министерството на икономиката, инвестициите и индустрията, а нов координационен механизъм ще ускорява реализацията на стратегически проекти в енергетиката, инфраструктурата и високите технологии