Цените на петрола бележат спад на фона на прогнозите за запазване на излишъците на световния пазар, предаде агенция „Новости". Тази сутрин към 7 ч. януарските фючърси на сорта брент поевтиняха с 0.46% - до 44.22 долара за барел.
Цената на януарските фючърси на петрола WTI спадна с 1.83% - до 41.13 долара за барел. Инвеститорите продължават да реагират на данните за увеличаването на петролните запаси на САЩ. През периода 9-13 ноември те са нараснали с 0.3 милиона барела - до 487.3 барела. Промяна в тенденцията може да има само при понижение на американските петролни запаси. Междувременно венецуелският министър на петрола заяви, че ако ОПЕК не промени политиката си, през 2016 г. цената на „черното злато" може да се срине до под 30 долара за барел.
Още от Бизнес
Енергийният министър: Договорът с "Боташ" е конфиденциален, няма да бъде публикуван
Ива Петрова подчерта, че страната разполага с достатъчно мощности, които могат да покрият потреблението независимо от критичната ситуация с нивото на Дунав
Брюксел е изправен пред нова търговска битка с Китай
Сега проблемът е, че новият канал за навлизане на китайски стоки ще минава през Турция и Мароков, където Пекин хвърля огромни инвестиции, за да заобикаля европейските бариери
Иран готви забрана американски кораби да минават през Ормузкия проток
Цената на петрола отново тръгна нагоре заради напрегната ситуация в Близкия изток