Между това, което произвежда българина и това, което му се плаща има съществена разлика. Има сектори като фармацията и тежката промишленост, в които заплатите трябва да се повишат, възможно е икономически. Бизнесът трябва да бъде така добър да седне и заедно със синдикатите да договорят по-голямо възнаграждение на работника, както се казва има мегдан за това. Това заяви председателят на КНСБ Пламен Димитров в ефира на бТВ по повод исканото от тях увеличението на заплатите с 20%.
По думите му ниските доходи карат работната ръка на България да емигрира. Няма парадигмата на макроикономическо управление. Ние нямаме инвестиции в момента, дори и при тези цени на труда. Не искаме държавата да се меси в бизнеса, а да има ясен механизъм за споделяне между това, коетое произвело едно предприятие и това, което се плаща на работниците. Нещата не стават с ниски данъци и евтина работна ръка, категоричен е синдикалният лидер.
По думите му трябва да се насърчат нови инвестиции, да се инвестира и на местно ниво. Планът за реиндустриализация на Европа предвижда 250 млрд. евро, но те ще се разпределят между големите държави, хубаво и ние да се закачим някъде във веригата, категоричен е той.
Няма алтернатива на увеличението на доходите, категоричен е синдикалният лидер.
Още от Бизнес
UniCredit отправи оферта за придобиването на Banco BPM на стойност 10 млрд. евро
Офертата има за цел да „засили конкурентната позиция на банката в Италия, като генерира значителна дългосрочна стойност за всички заинтересовани страни
ЕK официално оспори пред СТО китайските антидъмпингови мита върху брендито
Китай трябва да даде отговор в рамките на 10 дни
Лъчезар Борисов: България може да привлече чужди инвеститори от автомобилния бранш
Част от партиите се страхуват да управляват, защото е необходимо да имаме максимум 3% дефицит