Процесът на дигитализация ще доведе до задълбочаване на неравенствата в обществото, заяви президентът на КНСБ
Президентът на КНСБ Пламен Димитров се обяви за отмяна на плоския данък. На лекция в Софийския университет "Свети Климент Охридски" синдикалистът подчерта, че процесът на дигитализация ще доведе до задълбочаване на неравенствата в обществото.
"Аз смятам, че отдавна е назряло времето да бъде поставен въпросът за начина, по който ние разпределяме нашите ресурси. Казано по-простичко и по-предизвикателно - времето на плоските данъци отмина. Няма как да финансираме социалните права - социалните системи, образование, здравеопазване и така нататък в този променящ се свят с тези пари".
Още от Бизнес
Таван на увеличението на държавния дълг от 0,5% от БВП по германски образец, записан в Конституцията
Дефицитите захранват популизма, а популизмът произвежда нови дефицити. После идват инфлацията, несигурността, бедността и разпадането на доверието, казват от политическата формация
ЕС готви парична революция: ускорява дигиталното евро въпреки съпротивата на банките
За разлика от парите по банковите сметки, дигиталните евро ще се съхраняват в отделен виртуален портфейл, а това може да стане реално през 2029 година
Япония подписа историческо споразумение за износ на големи бойни кораби
Корабите от клас Mogami-class frigate се смятат за едни от най-съвременните военноморски платформи, разработени от Страната на изгряващото слънце