Липсата на работна ръка е провалила три инвестиционни проекта на унгарски фирми у нас, съобщи посланик Андраш Клейн пред "Дарик".
Той обясни, че неосъществените проекти са били насочени към слабо развити региони на страната. Друг фактор, който спира инвеститорите, е състоянието на инфраструктурата.
В същото време Унгария планира нови сериозни инвестиции у нас в сферите на информатиката, банковата дейност и логистиката. През последните четири години има ръст на инвестициите и стокобмена между двете страни.
Данните за 2015 година отчитат ръст от близо 10% в стокообмена между България и Унгария, посочи посланик Андраш Клейн. Той възлиза на над 1.22 млрд. евро.
Състоянието на инфраструктурата и липсата на работна ръка в България спират инвеститорите, заяви унгарският посланик.
България е 60-та по икономическа свобода в света през 2015 г.
"Има унгарски инвестиции, които се осъществиха. Щяхме да имаме повече, ако демографската ситуация в провинцията в България не беше такава, каквато е, защото имахме три случая, когато инвестиция не се осъществи, защото се оказа, че няма достатъчно работна ръка. Унгарските фирми нямат проблеми с българската регулация, но с инфраструктурата и особено с работната ръка имат", каза дипломатът.
Още от Бизнес
Милен Велчев и Николай Василев говорят на различни езици - две царски юпита, два различни прочита на кабинета „Радев“
Единият вижда стабилност в лицето на Гълъб Донев, другият определя бюджета му като „свинщина“ и настоява той да бъде изхвърлен
NYT: Близо 1 млн. фенове на Тръмп са загубили почти 4 млрд. долара от мемкойна $TRUMP
Според изданието моделът на мемкойна е бил структуриран така, че да носи приходи на Тръмп независимо дали цената на токена се покачва или спада.
CNN: Решението на Тръмп да не поднови споразумението с Мексико и Канада създава още повече несигурност
През 2024 г. САЩ са внесли стоки на стойност над 900 милиарда долара от двете съседни страни