24 Февруари, 2026

Ракията на сръбския президент ще се налива в бутилки на Цветан Василев

Ракията на сръбския президент ще се налива в бутилки на Цветан Василев

Сътрудници на президента Томислав Николич защитават българският олигарх Цветан Василев, съобщи днес сръбският вестник Kurir, цитиран от "Преса".

Според изданието Василев бил близък със съветниците на Николич - Предраг Мигич и Павле Башич. Василев, чийто завод в Парачин дължи на държавата 20 млн. евро, най-вероятно ще произвежда и бутилките за ракията на президента „Томовача". Николич присъстваше и на откриването на нова линия в завода. Вестникът посочва, че Микич и Башич са близки до Василев, за който премиерът Александър Вучич заяви, че трябва да се засрами, тъй като отказва да плати дълга за ток и газ.

Сподели:

Коментари (0)

Световен доклад за богатството: България вече не е най-бедната в Европа

Световен доклад за богатството: България вече не е най-бедната в Европа

По последния доклад на UBS, по отношение на медианното богатство България е на 27-о място, като след нея остават Чехия, Румъния, Полша и Турция

БНБ вече прибра 86% от левовете

БНБ вече прибра 86% от левовете

От началото на 2026 г. до 20 февруари в пощенските клонове на Български пощи са извършени 147 998 операции по обмяна на обща стойност 220 милиона лева

ЕС: САЩ трябва да спазят търговското ни споразумение след повишаването на митата

ЕС: САЩ трябва да спазят търговското ни споразумение след повишаването на митата

Европейската комисия настоя Вашингтон да спазва търговското споразумение от 2025 г. след решението на Върховния съд на САЩ и новите тарифи. Брюксел предупреди за активиране на Инструмента срещу принуда и възможни санкции срещу американски компании при по-нататъшна ескалация на напрежението.