11 Май, 2026

Синдиците на КТБ искат още информация от 9 дружества, акционери в банката

Синдиците на КТБ искат още информация от 9 дружества, акционери в банката

Синдиците на Корпоративна търговска банка (КТБ) са изискали информация от девет дружества, които са акционери в банката. От тях се изискват данни, свързани с оценката на масата на несъстоятелността. Това става ясно от седмичния отчет на Лазар Илиев и Росен Ангелчев, съобщава news.bg.

Синдиците са създали организация за срещи с кредитори на банката. Вложителите в КТБ имат срок до 4-ти септември да направят възражения срещу списъка с вземанията си, оповестен в Търговския регистър.

Списъкът с кредиторите на Корпоративна търговска банка, които имат право на вземания след осребряването на масата на несъстоятелността, имат право на възражения. Те могат да бъдат обсъдени със синдиците на банката или техни представители.

От седмичния отчет става ясно още, че вече е създадена организация в банката, така че да може да се отговаря на въпроси, свързани със списъка с вземанията и да се организират срещи с кредитори, ако се налагат такива.

Миналата седмица синдиците са успели да съберат малко над 120 000 лева от вземанията на банката. Подробности около работата на международната фирма за разследване на банкови фалити този път не се съобщават.

Междувременно от Фонда за гарантиране на влоговете информираха, цитирани от БНР, че към края на миналата седмица са изплатени 3 650 500 000 лева от гарантираните суми в банката.

Сподели:

Коментари (0)

Кирил Домусчиев: Еврото всъщност помогна инфлацията в България да бъде по-ниска

Кирил Домусчиев: Еврото всъщност помогна инфлацията в България да бъде по-ниска

Румъния, която не е в еврозоната, е с много по-висока инфлация, посочи председателят на КРИБ

11 мерки за справяне с кризата с горивата

11 мерки за справяне с кризата с горивата

Целта - без да се дават пари на калпак, с повече контрол, прозрачност и конкуренция да се постигнат по-благоприятни цени

Икономисти: Без реформи ни чака румънския сценарий, в бюджета е заложена "фискална бомба"

Икономисти: Без реформи ни чака румънския сценарий, в бюджета е заложена "фискална бомба"

В България има страшно много пари, които се пилеят, не се изразходват ефективно, буквално захранват корупционните схеми на сивата икономика, изтъква Юлиян Войнов