7 Август, 2026

Собственикът на "Пощенска банка" купи бизнеса на "Пиреос" в България

Собственикът на "Пощенска банка" купи бизнеса на "Пиреос" в България

В резултат финансовата институция на "Юробанк" ще стане трета по големина у нас

„Юробанк” обяви, че приключи споразумението с „Пиреос банк” за придобиването на българското й подразделение, съобщиха от финансовата институция.

„Юробанк” притежават „Пощенска банка” у нас. Стойността на акциите на „Банка Пиреос България” е 75 млн. евро, като тя има активи за 1,7 милиарда евро, кредитен портфейл от 820 милиона евро и депозити в размер на 1,3 милиарда евро, 70 клона и над 900 служители.

„Сделката ще затвърди позицията на Пощенска банка на българския банков пазар, като по този начин банката ще има очакван пазарен дял от над 10% и ще бъде на трето място по размер на кредитния портфейл”, се посочва в официалното съобщение.

Преди няколко месеца стана ясно, че "Пиреос" планират оттегляне от България, Румъния и Сърбия с цел намаляване на лошите кредити.

След придобиването „Пощенска банка” ще има активи за над 5 млрд. евро, капитал от над 600 млн. и нетна печалба от над 70 млн. евро.

Приключването на сделката е обект на одобрение от съответните регулаторни и надзорни органи и се очаква да приключи през първото тримесечие на 2019 г.
Сподели:
Енергийният министър: Договорът с "Боташ" е конфиденциален, няма да бъде публикуван

Енергийният министър: Договорът с "Боташ" е конфиденциален, няма да бъде публикуван

Ива Петрова подчерта, че страната разполага с достатъчно мощности, които могат да покрият потреблението независимо от критичната ситуация с нивото на Дунав

Брюксел е изправен пред нова търговска битка с Китай

Брюксел е изправен пред нова търговска битка с Китай

Сега проблемът е, че новият канал за навлизане на китайски стоки ще минава през Турция и Мароков, където Пекин хвърля огромни инвестиции, за да заобикаля европейските бариери

Иран готви забрана американски кораби да минават през Ормузкия проток

Иран готви забрана американски кораби да минават през Ормузкия проток

Цената на петрола отново тръгна нагоре заради напрегната ситуация в Близкия изток

Коментари (0)