Шест човека работят в "Южен поток - България" - един изпълнителен директор, счетоводител, един шофьор и още трима служители. Възнагражденията им са редуцирани и те се приближават до средните в енергийния сектор. Това заяви пред Нова телевизия енергийният министър Теменужка Петкова.
Дори да се работи по преустановяване на компанията, трябва да се изготви окончателен баланс и други ангажименти, които трябва да спазваме по закон, обясни още Петкова. Изненадана съм от аргумента на АБВ, че напускат управляващата коалиция с аргумент, че не се търси диалог с тях по важни въпроси и че имало проблеми в енергетиката, отговори министърът на въпрос на водещия. Има проблеми в сектора, но с колегите от АБВ имахме много добър диалог в парламента, те ни подкрепяха в действията ни.
Факт е, че стабилизирахме сектора. Българското правителство работи активно за защита на националните ни интереси. Това, което правим, ще даде стабилност в сектора за години напред. Министър Петкова посочи още, че търсенето на газ в Черно море от блок "Хан Аспарух" и блок "Силистар" може да донесе до две години резултати. Това ще промени не само сектора, но и България.
Още от Бизнес
САЩ получават мажоритарен дял върху добива на огромни залежи от венецуелския петрол
Новото съвместно дружество ще бъде вторият по големина корпоративен притежател на доказани петролни резерви в света след саудитската компания Saudi Aramco
Tesla изтегля 3 млн. коли заради дефект в дръжките на вратите - блокират и водят до множество смъртни случаи
След като китайските власти започнаха кампания за безопасност на превозните средства, Tesla беше принудена да изтегли автомобили, за да коригира дефекти и да избегне загубата на китайския пазар
Димитър Радев: Не изключвам ново повишение на лихвите, ЕЦБ трябва да е по-бдителна
Той отказа да коментира слуховете, че ще се кандидатира за президент и подчерта, че остава фокусиран върху работата си в БНБ