17 Февруари, 2026

Топлофикация София дължи 555 милиона лева на БЕХ

Топлофикация София дължи 555 милиона лева на БЕХ

"Топлофикация София" дължи на Българския енергиен холдинг 555 000 000 лева, съобщиха от дружеството. Столичната община като едноличен собственик на "Топлофикация София" не е отправяла никакви конструктивни предложения за погасяване на дълговете на дружеството към "Булгаргаз" ЕАД. Дълговете на "Топлофикация София" към държавата в лицето на БЕХ и "Булгаргаз" ЕАД са в размер на близо половин млрд. лв., които не са платени за ползвания природен газ, доставен от "Булгаргаз" ЕАД.

"И тъй като обществото трябва да получава услугата топлоснабдяване, за която е необходим газ, и след бездействието и липсата на каквото и да било предложение за разплащане, БЕХ се принуди за пореден път да изкупи поредната порция дълг от 128 млн. лв. на "Топлофикация София" към "Булгаргаз". Така дълговете на "Топлофикация - София" към БЕХ стават вече 555 000 000 лева", посочват от БЕХ.

Сподели:

Коментари (0)

Гражданите и бизнесът спокойно работят с еврото

Гражданите и бизнесът спокойно работят с еврото

От началото на февруари ежедневните разплащания, финансовите услуги и работата на администрацията вече се осъществяват единствено в новата валута

Германската икономика тръгна към възстановяване през 2026 г.

Германската икономика тръгна към възстановяване през 2026 г.

"С ръчната спирачка няма да се измъкнем от долината", посочи управляващият директор на Германската индустриално-търговска камара Хелена Мелников, настоявайки за по-бързи реформи за намаляване на бюрокрацията и по-ниски разходи за труд и енергия

Левон Хампарцумян посочи как се постигат справедливи цени на пазара

Левон Хампарцумян посочи как се постигат справедливи цени на пазара

Според финансиста е нормално плавно да започнат да се вдигат лихвите по кредитите