22 Декември, 2025

Тръгва фонд за стартиращ бизнес със 107 млн. лв.

Тръгва фонд за стартиращ бизнес със 107 млн. лв.

Фонд за стартиращ бизнес с начален капитал от 107.5 млн. лв. от оперативна програма "Иновации и конкурентоспособност" ще тръгне скоро.

Това съобщиха от "Фонд мениджър на финансови инструменти в България", известен като Фонда на фондовете, защото в него са събрани всички пари от оперативните програми, които ще се управляват чрез финансов инженеринг.

Фондът започва пазарни консултации, за да финализира параметрите на новия инструмент "Фонд за ускоряване и начално финансиране".

Бюджетът му възлиза на около 107.5 млн. лв., като очакванията са да бъде привлечено допълнително частно финансиране от 10% до 40% от общия размер на началния капитал.

Средствата ще бъдат използвани за създаването на един или няколко инвестиционни фонда с цел подкрепа на стартиращи предприятия.

Чрез този финансов инструмент мегафонда ще подпомага иновативни бизнес идеи и ще стимулира предприемаческата активност в страната.

Освен финансиране, ще се предоставя стратегическа и управленска подкрепа на предприятията, включително чрез предлагане на цялостен пакет за предприемаческо развитие, възможност за свързване в бизнес мрежи, менторинг.

Инструментът ще се управлява от финансови посредници, които ще бъдат избрани чрез открита и прозрачна процедура.

Пазарните консултации са насочени към широк спектър от заинтересовани страни като например фонд мениджъри, инвеститори, потенциални крайни получатели и други.

Предложения и коментари по индикативната техническа спецификация могат да се изпращат до 18:30 часа на 10 март 2017 г. на електронна поща: SASFOPIC@fmfib.bg.

Сподели:

Коментари (0)

Какво се случва със сметките, кредитите и депозитите ми след 1 януари? 

Какво се случва със сметките, кредитите и депозитите ми след 1 януари? 

Какво да направя, ако преди въвеждането на еврото имам сметка/кредитна карта и в двете валути?

Работодателските организации: Спрете индексирането на заплатите с удължителния бюджет

Работодателските организации: Спрете индексирането на заплатите с удължителния бюджет

От АОБР, обединяваща АИКБ, БСК, БТПП и КРИБ, сигнализират, че в разрез с правилата, заложени в Закона за публичните финанси, Народното събрание е добавило еднократна индексация на работещите в бюджетния сектор, чиито заплати вече бяха индексирани за тази година с най-висок темп в ЕС

Златото надскочи предните си ценови рекорди и стигна 4380 долара за унция

Златото надскочи предните си ценови рекорди и стигна 4380 долара за унция

Цените на другите благородни метали също растат: среброто се вдигна с 2,6% до 68,87 долара за унция, платината - с 3,9%, паладият - с 4,5%