28 Декември, 2025

Трима кандидати за новата КЗК

Трима кандидати за новата КЗК

Първите три имена, които най-вероятно ще бъдат номинирани за новия състав на Комисията за защита на конкуренцията, вече са известни, съобщава "24 часа". В деловодството на парламента е внесена кандидатурата на Николай Илиев - общински съветник и адвокат от Велико Търново. Номинацията му е направена от Кирил Цочев, Мариана Тодорова и група депутати от АБВ.

Центърът за либерални стратегии номинира Георги Ганев, д-р по икономика и човек с активна гражданска позиция срещу монополите. Ще внесем кандидатурата му официално в Парламента и работим за широка подкрепа! Това написа в профила си в социалната мрежа депутатът от РБ Мартин Димитров. Според новите правила , неправителствени организации имат право да издигат кандидати, като формалната им номинация обаче трябва да направят депутати или парламентарни групи.

Информирани твърдят, че в ГЕРБ оглеждат кандидатурата на Юлия Ненкова. Синът й Александър Ненков е депутат от ГЕРБ, а баща му - Румен Ненков, е съдия в Конституционния съд. През 2010 г. тя е назначена за председател на Надзорния съвет на Агенцията за приватизация и следприватизационен контрол.

Сподели:

Коментари (0)

Златото счупи исторически рекорди – какво следва през 2026 г.?

Златото счупи исторически рекорди – какво следва през 2026 г.?

Цената на благородния метал се повиши с повече от две трети и общо 52 пъти обнови историческия си максимум

Среброто  за първи път надхвърли 75 долара за унция

Среброто  за първи път надхвърли 75 долара за унция

Златото също отбеляза рекордна стойност от 4,531,04 долара за унция

Кремъл е в шок: Все повече руски петролни танкери засядат задълго край бреговете на Азия

Кремъл е в шок: Все повече руски петролни танкери засядат задълго край бреговете на Азия

В материал на Bloomberg се изтъква, че санкциите срещу агресора принуждават руския петрол да остава все по-дълго в морето, докато Москва и нейните купувачи търсят нови схеми за доставка