С началото на седмицата горивата се вдигнаха с по 3-4 стотинки. Освен че най-използваният бензин А 95 достигна рекордната си стойност, дизелът вече се продава за 2 лева и 67 стотинки за литър, а А 98 - за 2 лева и 86.
Анализаторите обясняват поредното поскъпване с развитията на международните пазари. Този път повишаването на цените се отнася за целия Средиземноморски регион. Горивата у нас поскъпнаха рязко в началото на юли, в края на месеца имаше известно понижение и от август поскъпването пак започна.
Още от Бизнес
Европа проявява сериозен интерес към израелската система за ПВО „Прашката на Давид“
Израел все по-често разчита на системата за прехващане на ирански балистични ракети
България е на опашката по брой бързоразвиващи се компании в ЕС
Европейският съюз вече обяви програма на стойност 5 милиарда евро в подкрепа на най-иновативните европейски технологични компании с потенциал за бърз растеж
„ИзиДжет“ прие офертата на фонда „Аполо“ в САЩ за придобиване на авиокомпанията
Предложението към "ИзиДжет" на стойност 7,15 британски лири за акция надхвърли офертата на Castlelake от 6,90 британски лири