В четири банки са влезли повечето от средствата от КТБ, които бяха изтеглени, след като централната банка отне лиценза на фалиралия трезор. Вложенията са били пренасочени предимно към УниКредит Булбанк, Първа инвестиционна банка, ЦКБ и Банка ДСК, сочи справка в данните на БНБ.
Според официалната информация от Фонда за гарантиране на влоговете в банки само 2% от всички влогове в КТБ са били изтеглени от банковата система, пише "Монитор".
През четвъртото тримесечие на миналата година банковият сектор привлича допълнително ресурс за 3.2 млрд. лв. В резултат привлечените средства нарастват с 4.5% и достигат 73.5 млрд. лв. Двигател на растежа са депозитите от граждани и домакинства, които за трите месеца се увеличават с 4.1 млрд. лв. В края на отчетния период ресурсът от населението достига 41.0 млрд. лв.
Още от Бизнес
Как електромобилите превземат света - ефективността им е по-висока, а цената по-ниска
В ЕС всеки трети нов автомобил е електрически
НС прие промени в Закона за кредитните институции на първо четене
Заместник-министърът на финансите Людмила Петкова поясни, че се въвеждат две европейски директиви, предвижда се санкция, която може да бъде наложена на банка, на финансов холдинг, за принудително изпълнение при неизплащане на финансови задължения
Експерти бият тревога: България влиза в дългова спирала заради наследени финансови капани
Икономисти предупреждават, че новият дълг от 3,8 млрд. евро е следствие от натрупани бюджетни дефицити, ограничена ликвидност и години на отлагани финансови решения