27 Декември, 2025

Владислав Горанов: БСП и ДПС искат парламентът да им разпише празен чек за харчене

Владислав Горанов: БСП и ДПС искат парламентът да им разпише празен чек за харчене

 

Той обясни, че депутатите от опозицията ще повторят основните мотиви и мотивите на президента по актуализацията на бюджета. Според Горанов, който беше бивш зам.- министър на финансите, притеснителното е в тенденцията, а не в еднократния акт. Тенденцията е да се поемат нови ангажименти и само за два месеца да се достигне лимитът. Това означава, че догодина завишението трябва да е още по-голямо. Горанов е притеснен от рисковото отношение към публичните финанси. 

Споделям мотивите на президента, че намалението на приходите демотивира приходната администрация. БСП отстъпва от предизброните си приказки за овладяване на контрабандата. Твърдяха, че е огромна и се върти от ГЕРБ, а сега значи или те прибират парите от контрабандата, или размерите и тогава не са били толкова огромни, а само предизборно се е говорило за това. Според Горанов БСП и ДПС искат просто да накарат парламентът да разпише един празен чек и те да харчат както намерят за добре. Той е категоричен, че в третото гласуване няма шанс да се оправят грешките в тази актуализация.

Това са спекулации, че само до септември е осигурено финансирането на Селскостопанска академия и други социални дейност. Около  2 млрд. лв. са разходите, които държавата прави месечно. Абсурд е държавата да спре да съществува, ако не се направи актуализацията. Ако има такива дупки в бюджетът, то има възможности правителството да оперира и да ги запълни от съкращаване на други разходи. Нашата философия е, ако се направи някаква актуализация, тя трябва да е за по-голяма справедливост в обществото, повече за социални дейности и образование, а не да се раздават на приятелски кръгове.

Сподели:

Коментари (0)

Среброто  за първи път надхвърли 75 долара за унция

Среброто  за първи път надхвърли 75 долара за унция

Златото също отбеляза рекордна стойност от 4,531,04 долара за унция

Кремъл е в шок: Все повече руски петролни танкери засядат задълго край бреговете на Азия

Кремъл е в шок: Все повече руски петролни танкери засядат задълго край бреговете на Азия

В материал на Bloomberg се изтъква, че санкциите срещу агресора принуждават руския петрол да остава все по-дълго в морето, докато Москва и нейните купувачи търсят нови схеми за доставка

НАП напомня на клиентите как да избегнат двойното данъчно облагане

НАП напомня на клиентите как да избегнат двойното данъчно облагане

Метод може да прилoжи всяко лице, чийто доходът е бил правилно обложен