В интервю за ТВ7 тя изтъкна, че няма абсолютно никаква опасност нито за програми, нито дори за конкретни проекти.
Този драматизъм е напълно излишен, но аз го разбирам - това са професионални политици, които обичат понякога да драматизират, заяви Златанова по повод критиките на Бойко Борисов и Томислав Дончев за европроектите.
Вицепремиерът подчерта, че данните показват точно обратното на заявеното от експремиерът и че към 13 март имаме усвояване от 27,15%, а към 15 октомври то е 38,23%.
„Те са много добра тренировка по тиймбилдинг за българската политическа класа. Много са грозни тези спекулации с това политизиране, това монополизиране на европейските фондове. Факт е, че системите за управление и контрол на европейските средства в момента работят добре и работят и благодарение на активното, постоянно и настоятелно партньорство на Европейската комисия", допълни Златанова.
Златонова подчерта, че България няма да успее да вдигне икономическия си растеж само с европарите. „Няма държава, която благодарение само на европейските фондове да е успяла да си набави икономически растеж, който е нужен. Давате си сметка, че това е въпрос...на преки чуждестранни инвестиции и на бизнес-климат. Давам си сметка, че това с бизнес-климата е задача и на правителството, в което аз участвам".
Още от Бизнес
Под силен натиск на Тръмп: ЕС на финалната права за търговското споразумение със САЩ
Брюксел се ангажира да премахне вносните мита за американски индустриални стоки и да предостави преференциален достъп за селскостопански и морски продукти от САЩ. В замяна съйзът прие американски мита от 15% върху повечето европейски стоки
Американски частни интереси с непредвидими последици в плана "Тръмп“ за Балканите
Макар самоличността на собствениците на AAFS все още да не е публично известна, компанията е представлявана от две фигури от вътрешния кръг на Доналд Тръмп: Джеси Бинал, адвокат на Тръмп след президентските избори през 2020 г., и Джо Флин, брат на бившия съветник по националната сигурност на САЩ
Държавата затяга коланите, но не за всички: МВР и МО остават извън 10% съкращения
Бюджетен парадокс - правителството остави и силовите структури извън орязването на разходите, в същото време икономиите се топят