Тя предупреди, че в края на тази година България ще загуби пари по еврофондовете между 200 милиона и 500 милиона евро. Ще загуби пари и защото в последните шест месеца страната имаше други приоритети. Това допринесе за поглед върху еврофондовете, който ги слагаше по-назад в дневния ред.
Финансовата рамка вече е договорена и сега нашата цел е да направим по-добри програми за следващите години, каза още Златанова.
Според нея сериозен проблем е качеството на администрацията, която сериозно е пострадало от практиката на назначенията без ценз. Проблемът обаче не е в самите служители, а главно в този, който е допуснал това да се случва, посочи вицепремиерът.
Тя не отрече феномена на големия брой незаети щатни бройки в държавната администрация и допусна, че в настоящата трудна бюджетна ситуация ще се вземат необходимите мерки, за да бъде урегулиран този проблем.
Още от Бизнес
Аляска е пълна с критични суровини и редкоземни елементи - може ли Тръмп да осигури добива им?
Много от селата и местностите в западната и в северната част на Аляска може да бъдат достигани целогодишно само с малки самолети или хеликоптери
Николай Василев: Властта да не пипа цените – това е държавен комунизъм
Управляващите не трябва да се меси в туризма и да се занимава със „справедливи цени“ и „кошници с грижа“ за не знам кого. Това е държавен комунизъм в стил Северна Корея и Куба
WSJ: Китайски индустриален гигант финансира Иран
Американски представители съобщават, че Hengli е един от най-големите играчи в огромна екосистема от рафинерии в Китай, които от години купуват санкциониран петрол